Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Wiosenne wycieczki rowerowe – najciekawsze trasy w Polsce

398.jpg

Jest wiele sposobów na spędzanie wolnego, wiosennego weekendu wraz z rodziną. Zależnie od preferencji, można zdecydować się na swobodne leniuchowanie w domu, spokojny spacer w okolicy lub bardzo aktywne, wyciągnięcie swoich bliskich na prawdziwą wycieczkę. Jeśli należysz do osób, które kochają ruch oraz wyjątkowe przygody, koniecznie powinieneś zapoznać się z naszymi propozycjami na wiosenne wycieczki. Nasz kraj ma bowiem do zaproponowania wiele ciekawych tras. Tras rowerowych. Oto wybrane z nich.


Tropem Orlich Gniazd


Szlak Orlich Gniazd to jedna z bardziej popularnych tras do pieszych podróży, jak i tych rowerowych. Łączący Kraków z Częstochową szlak, przebiega przez jeden z bardziej malowniczych terenów w naszym kraju, a długość jego szlaku rowerowego ma łączną długość 190 kilometrów. Spokojnie – nie musisz od razu pokonywać całego dystansu. Wystarczy, że wraz z rodziną zastanowicie się, które z głównych punktów turystycznych będziecie mieli ochotę odwiedzić. Rower oraz podążająca za nim przyczepka do roweru dla dzieci może niestety nie sprawdzić się na niektórych odcinkach tej niezwykłej trasy. Chociaż większość trasy jest już przygotowana dla rowerzystów, nadal trzeba mieć na uwadze, że na niektórych kilometrach będą występować bardzo trudne podjazdy. Dlatego przed wyruszeniem w drogę, koniecznie zapoznaj się dokładnie z drogą, którą zamierzasz pokonać. Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd to nie tylko natura, ale również zamki, warownie oraz pomniejsze atrakcje turystyczne. Wybierając się w rejony jury krakowsko-częstochowskiej zapewnisz sobie, jak i całej rodzinie, niezapomnianą przygodę.

Drogą przez Roztocze

Kolejną wyjątkową propozycją, którą przygotowaliśmy dla Ciebie oraz Twojej rodziny, są trasy rowerowe rozsiane na terenie krainy geograficznej, zwanej Roztoczem. Roztocze rozciera się od północnego zachodu naszego kraju, aż na południowy wschód do Lwowa i stanowi bardzo zjawiskowy, ale ciągle nieznany wśród wielu, kierunek podróży. Zróżnicowane trasy to główny atut tej niezwykłej pozycji – bez problemów wybierzesz coś dla siebie i swojej rodziny. Przykładowo, trasa rowerowa do Florianki jest bardzo dobrą propozycją dla początkujących rowerzystów. Stosowanie przyczepki rowerowej dla dzieci nie będzie problematyczne na tym odcinku, prowadzącym przez ścieżkę krajobrazową. Warto dodać, że we wsi Florianki prowadzona jest hodowla konika polskiego.
Jeśli natomiast nie boisz się wzniesień, czy też niewielkich pagórków, koniecznie wybierz trasę rowerową Ziemi Józefowskiej. Trasa przygotowana jest praktycznie w pełni dla ruchu rowerowego, dlatego większość jej odcinków pokryta jest asfaltem. To aż 74 kilometry drogi dookoła miejscowości Józefów, które sprawią, że na nowo zakochasz się w Polsce. Chociaż niektóre z podjazdów mogą okazać się wymagające, nie powinno być problemu z dodatkowym obciążeniem w postaci przyczepki rowerowej dla dzieci. W końcu Roztocze – jako kraina geograficzna – jest bardzo wyjątkowym miejscem, które warto pokazać najmłodszym.

Wyjedź po prostu z domu

Jeśli nie masz możliwości na dalsze podróże, albo obawiasz się, że wiosenna wyprawa wymagać będzie znacznego nakładu pieniędzy, po prostu wyjedź z domu. Czasami najpiękniejsze trasy rowerowe to te, które mamy pod nosem. Wystarczy, że poświęcisz parę chwil na przeszukanie ciekawych punktów w okolicy i skonsultujesz je z bliskimi. Nie bój się, że Twoja przyczepka do roweru dla dzieci nie sprawdzi się na trasie wokół Twojej miejscowości. Obecnie większość mniejszych i większych szlaków lub tras jest już w pełni przygotowana na ruch rowerowy. Dlatego nie zwlekaj! Łap wiosnę póki ta, nie zamieniła się jeszcze w lato.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl