Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Najlepsze szlaki rowerowe na Majową wycieczkę z przyczepkami rowerowymi

Najlepsze szlaki rowerowe na Majową wycieczkę z przyczepkami rowerowymi

Maj to czas, gdy przyroda budzi się do życia po zimowej drzemce, a temperatura staje się coraz bardziej sprzyjająca do aktywności na świeżym powietrzu. Dla wielu rodzin majówka jest doskonałą okazją do wyjazdu na wycieczkę rowerową, a jeśli masz dzieci, przyczepka rowerowa może być idealnym rozwiązaniem, które pozwoli maluchom cieszyć się podróżą razem z Tobą. Polska obfituje w malownicze szlaki rowerowe, oferując różnorodne trasy odpowiednie dla rodzin z dziećmi. W tym artykule przedstawimy kilka z nich, które warto rozważyć podczas planowania majowej eskapady.

1. Szlak Green Velo

Green Velo to jeden z najdłuższych szlaków rowerowych w Polsce, który rozciąga się na obszarze kilku województw. Choć może wydawać się zbyt długi dla rodzin z małymi dziećmi, wiele jego fragmentów jest idealnych do pokonania z przyczepką rowerową. Szlak ten prowadzi przez malownicze tereny, lasy, nad jeziora i rzeki, oferując mnóstwo atrakcji na trasie. Przykładowo, fragmenty w okolicach Białowieży czy Wigierskiego Parku Narodowego są niezwykle urokliwe i dostosowane do rekreacyjnej jazdy rowerowej z dziećmi.

2. Szlak Rowerowy "Dookoła Polski"

Jeśli marzysz o epickiej podróży rowerowej z dziećmi, szlak "Dookoła Polski" może być spełnieniem Twoich marzeń. Ten długi szlak o długości ponad 3000 km oferuje możliwość odkrycia różnorodnych krajobrazów i kultur na terenie całego kraju. Oczywiście, nie trzeba pokonywać go w całości, ale wiele jego fragmentów jest idealnych dla rodzin z przyczepkami rowerowymi. Na trasie można zatrzymać się w licznych miejscowościach, gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, takie jak parki rozrywki, zoo czy miejsca związane z historią.

3. Szlak "Wokół Jeziora Niegocin" w Mazurach

Mazury słyną z malowniczych jezior i bujnej przyrody, dlatego też są doskonałym miejscem na majową wycieczkę rowerową z dziećmi. Szlak "Wokół Jeziora Niegocin" to trasa o długości około 70 km, która prowadzi wokół jednego z największych jezior na Mazurach. Trasa jest stosunkowo łatwa do pokonania, a widoki zapierające dech w piersiach sprawią, że zarówno Ty, jak i Twoje dzieci, będziecie zachwyceni. Na trasie znajdują się liczne miejsca do odpoczynku oraz atrakcje dla najmłodszych.

4. Szlak "Polska Zielona Pętla" w Bieszczadach

Bieszczady to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Szlak "Polska Zielona Pętla" to okrężna trasa o długości około 200 km, która prowadzi przez urocze wsie, górskie doliny i szczyty. Choć nie jest to szlak typowo rodzinny, wiele jego fragmentów jest dostosowanych do rekreacyjnej jazdy rowerowej z dziećmi. Dla bardziej zaawansowanych rowerzystów istnieje również możliwość podjęcia się wyzwań na bardziej wymagających fragmentach.

5. Szlak Rowerowy "Nadwiślański"

Szlak "Nadwiślański" to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, które preferują płaski teren i malownicze widoki nad rzeką. Trasa ta prowadzi wzdłuż Wisły, oferując możliwość podziwiania pięknych krajobrazów oraz odwiedzenia ciekawych miejsc historycznych i kulturalnych. Szlak ten jest dobrze oznakowany i infrastruktura przy trasie jest przyjazna dla rowerzystów, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi.

Nie zapominaj jednak, że bezpieczeństwo Twoje i Twoich dzieci powinno być zawsze priorytetem podczas wycieczek rowerowych. Upewnij się, że przyczepka rowerowa jest odpowiednio zamocowana, a wszyscy uczestnicy wycieczki mają nałożone kaski ochronne. Przygotuj również prowiant i wodę, abyście mieli energię do pokonywania tras. Majówka to doskonały czas na tworzenie rodzinnych wspomnień, dlatego nie wahaj się wyruszyć na przygodę razem ze swoimi dziećmi i odkryć piękno polskich szlaków rowerowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl