Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Mini poradnik - jak wybrać przyczepkę?

Mini poradnik - jak wybrać przyczepkę?

Wybór przyczepki to twardy orzech do zgryzienia, wybranie idealnej przyczepki dla dziecka, takiej, która spełni nasze oczekiwania, to trudna decyzja, dlatego wychodzimy naprzeciw z kilkoma podstawowymi pytaniami, które ułatwią Wam podjęcie dobrej decyzji.
Oczywiście zawsze służymy pomocą na czacie, facebooku i pod telefonem! :)  

Jedno czy dwójka?

Podstawowym pytaniem jest decyzja czy zamierzamy przewozić jedno, czy dwójkę dzieci. Jeżeli dzieci nadal nie jeżdżą pewnie same na rowerze, lub planujecie powiększenie rodziny – warto zastanowić się nad zakupem przyczepki dwuosobowej, ponieważ każda przyczepka dwuosobowa posiada możliwość przepięcia pasów lub posadzenia dziecka po jednej ze stron, nie ujmując ani bezpieczeństwa, ani wygody.

Po jakim terenie jeździmy najczęściej?

Czyli czy amortyzacja będzie nam potrzebna...
Jeśli planujecie wycieczki po lesie czy trudnym, zróżnicowanym terenie, to sytuacja jest zbliżona do tej rowerowej – amortyzacja zwiększy komfort jazdy.

Amortyzacja różni się w zależności od systemu tłumienia drgań, w przyczepkach oferowanych na wozimysie.pl możemy znaleźć te typy amortyzacji:

- amortyzacja piórowa (przyczepki Qeridoo, Thule) – to regulowana amortyzacja, która po odpowiednim dostosowaniu do wagi i podłoża, bez problemów wychwytuje nawet małe drgania, jest bardzo intuicyjna w obsłudze


- amortyzacja sprężynowa (modele Burley poza Minnow, Bee, Honey Bee, Encore) – to amortyzacja regulowana (wyjątek stanowi Encore X), stworzona do jazdy po trudnym terenie, jest niezwykle wytrzymała i świetnie dostosowuje się do wagi dziecka/dzieci,


- amoryzacja Sylomer® to amortyzacja, którą posiadają jedynie przyczepki Croozer, jest w pełni zautomatyzowana, a jej opatentowane amortyzowane zawieszenie oparte na technologii projektowania budynków narażonych na trzęsienia ziemi sprawdza się we wszystkich warunkach

Jeśli wątpicie czy amortyzacja jest potrzebna…

Dzisiejsze przyczepki są wyposażone w szereg udogodnień, takich jak duże pompowane koła, czy wyściełane fotele, które zwiększą wygodę i będą tłumić niewielkie drgania, więc jeśli jesteście niedzielnymi sportowcami, lub wolicie jeździć „po płaskim”, amortyzacja nie musi znaleźć się na liście „must have”.

Regulowane oparcie - czy dzieci zasypiają w trasie?

Jeśli planujecie jeździć z małymi dziećmi, którzy drzemią w czasie wycieczek, warto rozważyć zakup przyczepki z regulowanym oparciem.
Takie rozwiązanie posiadają przyczepki:
Thule
Cross, Sport oraz Cab – w wersji dwuosobowej oparcie jest regulowane oddzielnie dla każdego pasażera


Burley

D’lite, D’lite Single, D’lite X oraz Cub X (dwie ostatnie posiadają niezależnie regulowane oparcia)


Pozostałe przyczepki, które znajdziecie w naszej ofercie, to modele bez regulacji oparcia.

Jeśli planujecie wycieczki z dzieckiem, które nie siedzi samodzielnie lub szukacie bezpiecznych sposobów na przewożenie dziecka, przeczytajcie artykuł „Jak bezpiecznie przewozić dziecko w przyczepce”

Funkcjonalność – bieganie, rower, rolki?

Kupując przyczepkę warto zastanowić się na jej głównymi zadaniami; czy chcemy używać jej jedynie jako przyczepki rowerowej, czy planujemy może wycieczki po plaży albo jogging po lesie?

Większość przyczepek rowerowych w naszej ofercie (poza modelem Burley Minnow oraz Bee), to przyczepki spełniające min. dwie funkcje – wózka spacerowego i przyczepki rowerowej.
W takim zestawie znajdziemy dyszel rowerowy oraz koło spacerowe, które w przyczepkach Qeridoo posiada dodatkową możliwość blokady koła Buggy.

Przyczepka do biegania

Jeżeli planujemy uprawiać jogging często lub po trudnym terenie (to dotyczy również spacerów), powinniśmy rozejrzeć się za przyczepką, która w swoim zestawie posiada koło do biegania (Thule Sport Czarny, WIKE 3w1).
Koło jogger daje nam lepszą amortyzację, przez co zwiększa komfort pasażerów, nawet w trakcie biegania po korzeniach, kamieniach czy piasku.

Zakup koła do biegania to spory wydatek, jednak w naszej ofercie znajdziecie Państwo korzystne zestawy Thule Chariot wraz z kołem do biegania, które pozwolą Wam znacznie zaoszczędzić (przy zakupie zestawu dostajecie 20% rabatu)

Rolki z przyczepką

Dla bezpieczeństwa w czasie jazdy na rolkach zalecamy wybór przyczepki z hamulcem tarczowym, takie rozwiązanie oferują przyczepki Thule Sport, Qeridoo Kidgoo PRO. Hamulec tarczowy możemy również dokupić do modeli:
Qeridoo Sportrex, Speedkid, Kidgoo oraz Thule Lite, Cross, Cab.

Pozostałe przyczepki nie posiadają możliwości dokupienia hamulca tarczowego.

Na narty z przyczepką

Przyczepki od producentów Thule, Qeridoo, Croozer oraz Burley, posiadają możliwość zamontowania zestawu narciarskiego, który przyda się również do długich trekkingowych wycieczek.

Wielkość dzieci, a wielkość przyczepki

Inną przyczepkę polecimy rodzicom kilkulatków, inną tym świeżo upieczonym; z prostego powodu, małe dziecko ma inne wymagania, a te wymagania zaspokajane będą odpowiednimi akcesoriami, takimi jak hamaczki, regulowane oparcie, dodatkowe poduszki.

Wzrost i waga

Większość przyczepek dostępnych na rynku ma podobne parametry, jeśli chodzi o maksymalny wzrost i wagę pasażerów, zazwyczaj jest to 116-117 cm wzrostu oraz maksymalnie 35 kg wagi w przyczepkach jednoosobowych oraz 44 kg w przyczepkach dwuosobowych.

Jednak nie każda przyczepka wygląda od środka tak samo, wybierając model idealny, musimy wziąć pod uwagę budowę naszego dziecka/dzieci, ich wiek oraz umiejętność stabilnego siedzenia. Warto przyjrzeć się budowie foteli oraz wyposażeniu wnętrza (zagłówki, dodatkowe poduszki), bo to one mają znaczący wpływ na ilość (i jakość!) miejsca w przyczepce.

Kanapy w przyczepkach

Kanapy jakie znajdziemy w modelach Qeridoo: Sportrex oraz Kidgoo oraz modelach WIKE to wersje bardzo dobre dla małych dzieci oraz wielbicieli wygody. To rozwiązanie bardzo komfortowe, przyczepki mają wygodne, wyściełane fotele, a dodatkowo zostały wyposażone w zagłówki (Qeridoo).

Przyczepki rowerowe Qeridoo Sportrex oraz Kidgoo oferują nam przestrzeń dla jednego lub dwójki dzieci do max. 116 cm.
Przyczepki WIKE oferują przestrzeń do 170 cm, o tym możecie przeczytać w osobnym artykule.

W modelach dwuosobowych istnieje możliwość przewożenia jednego dziecka po przepięciu pasów.

Kanapa wbudowana w przyczepkę

W modelach takich jak Qeridoo Speedkid, przyczepkach THULE, napotkamy na przestronne kanapy bez dodatkowych poduszek pomniejszających.
Daje to więcej miejsca dla dzieci, nie ogranicza ich ruchów, przez co jest świetnym rozwiązaniem dla starszych maluchów (jeśli dziecko nie siedzi jeszcze stabilnie możemy dokupić zestaw pomniejszający siedzisko), pozwala również na dłuższe użytkowanie przyczepki, gdy to nasz pasażer staje się coraz wyższy (do ok. 117cm).


W modelach dwuosobowych istnieje możliwość przewożenia jednego dziecka po przepięciu pasów lub po stronie przeciwnej do dyszla.

Podwieszane kanapy

Zawieszane siedzenia, to nieco inna wersja kanapy, jednak budowa opierająca się na pasach, daje nam dodatkową amortyzację i dobre dopasowanie do do dziecka.
Na potrzebę artykułu, podzielimy je na dwa rodzaje – indywidualne oraz łączone, w formie kanapy.

Croozer – siedzenia jak hamaki

Firma Croozer (modele Kid Plus, Kid, Keeke, Vaaya) posiadają zawieszane foteliki, które wyglądem przypominają hamaki. To forma wygodnego siedzenia kubełkowego, które sprawdzi się przy maluchach, ale zapewni również komfort siedzenia starszym dzieciom.
Podwieszana kubełkowa konstrukcja siedzenia daje dodatkową naturalną amortyzację.

W wersji dwuosobowej, foteliki są osobne, co daje dzieciom własną przestrzeń odgradzając ją od przestrzeni współpasażera.


W Croozer dwuosobowym możemy przewozić jedno dziecko po stronie przeciwnej do dyszla, nie ma możliwości przepięcia pasów czy wypięcia fotelika.

Burley i podwieszane fotele

Przyczepki Burley opiera swoje siedziska na pasach, dzięki czemu dają przyjemne odczucie siedzenia na hamaku, dodatkowo amortyzując wstrząsy.
Kanapy w Burley są łączone i wyposażone w poduszki w zależności od modelu.

Wyjątkiem są modele z regulowanym oparciem (D’lite, D’lite Single, D’lite X oraz Cub X), gdzie siedzisko bardziej przypomina komfortową kanapę.

Zmieszczę ją do bagażnika? Czyli wymiary po złożeniu

To istotny aspekt, zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego poniżej przedstawiamy zestawienie wymiarów przyczepek jedno- i dwuosobowych od tych najbardziej kompaktowych.

Przyczepki jednoosobowe

Burley Minnow
wymiary złożonej przyczepki: 82x66x29 [cm]
masa: 9,9 kg

Thule Lite 1
wymiary złożonej przyczepki: 85,5x62x37,5 [cm]
masa: 11,7 kg

Burley D’lite Single Old School
wymiary złożonej przyczepki: 91,4x70x38 [cm]
masa: 12,2 kg

Qeridoo Speedkid 1
wymiary złożonej przyczepki: 86x72x30 [cm]
masa: 14,8 kg

Qeridoo Sportrex 1
wymiary złożonej przyczepki: 103x54x34 [cm]

masa: 16 kg

Qeridoo Kidgoo 1
wymiary złożonej przyczepki: 103x54x34 [cm]
masa: 17 kg

Croozer Keeke 1/Vaaya 1
wymiary złożonej przyczepki: 106x72x28 [cm]
masa: 15,8 kg/15,9kg

Przyczepki dwuosobowe

Thule Lite 2/ Cross 2 / Sport 2
wymiary złożonej przyczepki: 85,5x76x37,5 [cm]
masa: 12,5 / 14,5 / 15,9 kg

Qeridoo Speedkid 2
wymiary złożonej przyczepki: 86,5x82x30
masa: 15,8 kg

Burley Encore
wymiary złożonej przyczepki: 91,4x78,7x20,5 [cm]
masa: 11,8 kg

Burley Cub X
wymiary złożonej przyczepki: 92,7x76,2x38 [cm]
masa: 18,2 kg

Burley D'lite 2020
wymiary złożonej przyczepki: 94x79,4x36,2 [cm]
masa: 12,8 kg

Burley D'lite
wymiary złożonej przyczepki: 95x79x32 [cm]
masa: 12 kg

Qeridoo Sportrex 2
wymiary złożonej przyczepki: 103x69x37 [cm]
masa: 17 kg

Qeridoo Kidgoo 2
wymiary złożonej przyczepki: 103x69x38 [cm]

masa: 19 kg

Croozer Keeke 2 / Vaaya 2
wymiary złożonej przyczepki: 106x79x29 [cm]
masa: 17,9 kg /18 kg

Jeśli poszukujecie dokładnej specyfikacji, szukajcie w zakładce "wymiary", dostępnej przy każdej przyczepce.

Cena - jak zaoszczędzić na przyczepce rowerowej

Warto przemyśleć wszystkie powyższe pytania i zastanowić się z czego ewentualnie możemy zrezygnować; dla niektórych będzie to amortyzacja, dla innych bogate wyposażenie.
Warto ustalić budżet już na początku poszukiwań, ponieważ zawęzi to ich obszar.

Jeśli wahasz się między modelami - napisz do nas (na czacie lub na sklep@wozimysie.pl), zadzwoń (tel. 791125777), pomożemy w wyborze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl