Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

KIDGOO 2 vs SPORTREX 2 - BLIŹNIACZKI CZY TYLKO SIOSTRY? PORÓWNANIE PRZYCZEPEK MARKI QERIDOO.

Na zdjęciu widoczne stojące obok siebie przyczepki rowerowe Sportrex oraz KidGoo Sport

Dzisiaj zajmiemy się porównaniem dwóch przyczepek rowerowych marki Qeridoo. Są to KIDGOO 2 i SPORTREX 2 czyli te, o które pytacie najczęściej. Choć są bardzo zbliżone wizualnie, to jednak kryją pewne różnice, trudne do wychwycenia na pierwszy rzut oka. Dlatego przyglądamy się im uważnie, starając wyłapać jak najwięcej szczegółów, co być może, w konsekwencji wspomoże w ostatecznym wyborze. Warto podkreślić, że przyczepki rowerowe Qeridoo cieszą się największym powodzeniem, ponieważ stosunek jakości do ceny jest na bardzo wysokim poziomie. Zestawione tutaj przyczepki, to te z przeznaczeniem dla dwójki dzieci, aczkolwiek artykuł dotyczy również tych pojedynczych. 

KIDGOO VS SPORTREX?

Najczęstszym problemem z jakim spotyka się potencjalny kupiec są oczywiście różnice pomiędzy tymi dwiema przyczepkami. Zarówno Kidgoo jak i Sportrex to przyczepki bardzo dobrej jakości, funkcjonalne, przestronne zapewniające komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Zatem co takiego różni od siebie te dwie, można powiedzieć bliźniacze przyczepki? 

Na samym początku postaramy się opisać każdą z przyczepek bardzo dokładnie, ponieważ samo zestawienie ich w tabeli to jednak trochę mało. Najlepiej, kiedy na własne oczy zobaczycie faktyczne cechy danej przyczepki i dzięki temu wyrobicie sobie własną opinię. Oczywiście, na końcu artykułu również została umieszczona tabela, będąca kropką nad "i", ostatecznym podsumowaniem, ściągawką, do której można łatwo wrócić, by jeszcze raz, na szybko przeanalizować wszystkie różnice. 

CHARAKTERYSTYKA

Montaż:

Zacznijmy od początku, czyli od montażu, który należy wykonać samodzielnie i co najważniejsze, w obydwu przypadkach jest on taki sam, z wyjątkiem hamulca postojowego, który w przyczepce Kidgoo (zdj.1) jest nożny, natomiast w Sportrexie (zdj.2) ręczny.

1.

2.


Cechy zewnętrzne:

Przechodząc dalej, należy wspomnieć o tym, że kształt przyczepki Kidgoo (zdj. 3) jest nieco inny niż Sportrex (zdj.4). Pierwsza wydaje się być bardziej położona, przez co też jest dłuższa, tym samym posiada większe okna. 

Sportrex charakteryzuje się geometrycznością. Podobna jest do trójkąta prostokątnego, przez co okna są nieco krótsze.

Jeśli chodzi o bagażnik, w Kidgoo jest on większy i tworzy wraz z przyczepką jedną całość, zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i pokrycia materiałem. Fragment tkaniny otulający dolną część bagażową jest łatwo zmywalny, co  zwiększa komfort użytkowania (zdj.3) .

W przyczepce Sportrex bagażnik jest tak jakby doczepiony ale tylko wizualnie, ponieważ konstrukcyjnie bez zmian, no i oczywiście jest mniejszy od poprzednika (zdj.4) .

3.

4.


Co jeszcze można powiedzieć o tyłach naszych wózków spacerowych? A chociażby to, że w Kidgoo zostało umieszczone specjalne miejsce na butelkę z wodą, schodząc nieco niżej znajdziemy podręczną kieszeń np. na telefon i portfel oraz zamykaną klapę na magnes. (zdj.5) 

W drugim modelu miejsca na butelkę nie ma, za to jest osłona przeciwdeszczowa chroniąca kieszeń oraz klapa sięgająca do samego dołu, zamykana na silne rzepy. (zdj.6)

5.


6. 

Cechy wewnętrzne:

Sprawnym krokiem przechodzimy do środka naszych przyczepek, gdzie poszukamy kolejnych różnic. Jak widać, na pierwszy rzut oka są prawie identyczne! Prawie... Przyjrzyjmy się im zatem nieco bliżej.

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to to, że zarówno w jednej jak i w drugiej przyczepce siedzenia są podwieszane, bez możliwości ich regulacji, niemniej jednak w Kidgoo są odrobinę bardziej leżące (zdj.7) . Co więcej, zostały wyposażone w dodatkowe boczne podparcia głowy dla wyższych dzieci. Siedziska wyściełane są dwoma rodzajami materiału. Jeden rodzaj przeważa na całości, zaś drugi pokrywa tylko fragment na wysokości pleców - w dotyku jest on bardziej gumowy, aczkolwiek to nadal tkanina. Pod okienkami, z obydwu stron znajdują się podwójne kieszenie, natomiast w przyczepce Sportrex kieszeń jest pojedyncza (zdj.8) .

7.                                                                                     8.


CO ŁĄCZY PRZYCZEPKI KIDGOO I SPORTREX?

O różnicach to by było na tyle. A co łączy nasze przyczepki? Wśród tegorocznych innowacji zaoferowanych przez producenta, w obydwu modelach, można wyróżnić nową cętkowaną tkaninę z powłoką wodoodporną PU. Dodatkowo kieszeń w zadaszeniu, w którą można schować wbudowane osłony przeciwdeszczowe i przeciwsłoneczne, doczepiane na rzep zagłówki z możliwością regulacji dla mniejszych dzieci, koło biegowo - spacerowe w zestawie, wygodna regulacja kierownicy, oraz lekkość w prowadzeniu. Biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo obydwie przyczepki posiadają zawieszenie piórowe oraz sprężynowe, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Okna zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, zostały pokryte ochroną przeciwsłoneczną UV 50+. W zestawie, dla każdej z przyczepek dołączono także chorągiewkę, dyszel i zaczep oraz światło tylne.

Podsumowanie:

Jak widać pomiędzy siostrzanymi przyczepkami marki Qeridoo są jednak pewne różnice, aczkolwiek niewielkie. Mamy nadzieję, że artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości, odpowiedział na nurtujące pytania oraz pomógł w ostatecznym wyborze wymarzonej przyczepki rowerowej. 

* Więcej informacji na temat szczegółowych wymiarów; 

- Kidgoo znajdziecie tu,

- Sportrex znajdziecie tu.


Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami poprzez  formularz  

lub zadzwoń pod nr  791 125 777

 

TABELA RÓŻNIC

KIDGOO         

SPORTREX
Hamulec postojowy nożny                             Hamulec postojowy ręczny
Kształt delikatnie wydłużony

Kształt prostokątny

Większe okna Mniejsze okna
Długość przyczepki 155 cm Długość przyczepki 145 cm
Pojemność bagażnika 45 l Pojemność bagażnika 39 l
Materiał łatwo ścieralny na bagażniku Brak
Miejsce na butelkę z wodą Brak
Brak Ochrona przeciwdeszczowa podręcznej kieszeni
Zamykanie klapy bagażnika na magnes Zamykanie klapy bagażnika na rzepy
Podparcie głowy dla większych dzieci Brak
Dwa rodzaje materiału siedzisk Jeden rodzaj materiału siedzisk
Podwójne kieszenie Pojedyncze kieszenie

Dwie opcje kolorystyczne; petrol i grey

Jedna opcja kolorystyczna - petrol

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl