Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

JAK WRÓCIĆ DO FORMY PO CIĄŻY? PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

312.jpg

Smukła sylwetka po porodzie nie jest niemożliwa do osiągnięcia – przede wszystkim ważna jest odrobina samozaparcia, zdrowa dieta (lecz nie odchudzająca, przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy po porodzie) a także aktywność fizyczna.

Powrót do ćwiczeń od razu po ciąży nie jest wskazany, jednak stopniowe wprowadzanie delikatnych ćwiczeń z zakresu, na przykład, jogi, albo spacer z maluszkiem, podczas którego możemy wykonywać marszobiegi, z pewnością nie zaszkodzą. Z czasem młoda mama może zacząć ćwiczyć bardziej intensywnie. Im szybciej po porodzie będzie można zacząć ćwiczenia – tym lepiej, ponieważ przez pierwsze pół roku po ciąży organizm wręcz pomaga zrzucać kilogramy, pozbywając się także zbędnych już rzeczy (wody płodowe, nadmierna objętość krwi itp.). Po tym okresie metabolizm organizmu zaczyna spowalniać.

Jak już zostało wspomniane, młoda mama po porodzie ma więcej obowiązków i mniej czasu. Spacer z dzieckiem to idealna okazja, aby poćwiczyć, poprzez bieganie. Jogging to jedna z najlepszych form treningu – podczas biegania ćwiczą wszystkie mięśnie, tkanka tłuszczowa jest szybko spalana, a wysiłek na powietrzu jest po prosty zdrowy – wpływa na odporność, a także poprawia samopoczucie.

Aby umożliwić młodym mamom trening podczas spaceru, zaczęto produkować wózki do biegania – są to specjalnie przystosowane wózki, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo dziecku, są też wygodne do prowadzenia przez rodzica podczas biegu. Wózki te (zwane także joggerami) wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, specjalne hamulce, które złagodzą nawet intensywne hamowanie w trakcie szybkiego biegu. Konstrukcja joggerów jest starannie przemyślana pod kątem bezpieczeństwa, komfortu, stabilności i wielu innych aspektów: kompatybilność, prostota obsługi, wygląd i inne. Nic dziwnego zatem, że zainteresowanie joggingiem z dzieckiem stale rośnie, a na trasach widać coraz więcej rodziców biegających z joggerami.

Zatem na pytanie jak wrócić do formy po ciąży – najprostsza odpowiedź to po prostu biegać – oszczędza to czas, gdyż można biegać z dzieckiem i jest to bardzo dobra forma treningu. Wózki do biegania jednakże umożliwiają inne formy treningu – na przykład jazdę na rolkach, bądź uprawianie narciarstwa biegowego. Inną metodą odpowiedniego treningu może być jazda na rowerze – na przejażdżki także można zabierać dziecko, doczepiając do roweru przyczepkę rowerową lub fotelik rowerowy.

Nie można jednak przy tym zapominać o odpowiedniej diecie. Chcąc naprawdę schudnąć nie można postawić tylko na sport, lub tylko na dietę – w ten sposób można tylko osiągnąć znany już efekt jo-jo. Zostało już wspomniane, że przez pierwsze pół roku po ciąży dieta nie powinna być odchudzająca, ale zdrowa – bogata w witaminy, białko, wapń, żelazo. Ważne, by spożywać dużo warzyw i owoców. Można poprosić dietetyka o przygotowanie indywidualnego menu, jeżeli nie ma się czasu samemu szukać zdrowych przepisów. Oczywiście unikamy słodyczy, węglowodanów (makaron, ziemniaki), wskazane jest natomiast spożywanie nabiału (jogurty, serki) i chudego mięsa. Oczywiście warto też pić wodę mineralną – ciężko tutaj określić w jakich ilościach, gdyż tak naprawdę zależy to od danej osoby, aczkolwiek można przyjąć mniej więcej – szklanka woda na każde 10 kilogramów. Czyli, ważąc 60 kg, powinno się wypić 6 szklanek wody. Dużo jednak tutaj zależy od danej osoby, od tego ile ćwiczy, co je, w jakich ilościach itp. Nie można także zapominać że woda znajduje się również w produktach spożywczych – w owocach i warzywach.

Dobra forma po ciąży wiąże się również z odpowiednią ilością snu. Chociaż przy noworodku ciężko przespać spokojnie całą noc, warto spróbować dostosować swój dzień i noc, tak by przynajmniej kilka godzin przespać bez przerwy, a także wygospodarować kilka minut dziennie na relaks czy drzemkę.

Zdajemy sobie sprawę, że niełatwo się zmobilizować do regularnego treningu, zwłaszcza przy małym dziecku – jednak jeżeli wytrwamy w postanowieniu – dzień po dniu będzie coraz łatwiej, aż w końcu trening stanie się dla nas czymś naturalnym, niewymagającym nawet żadnej dodatkowej motywacji. Wyjdzie to na dobre i mamie i dziecku.  

13 Marca, 2017 r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl