Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

JAK PRZYGOTOWAĆ WÓZEK BIEGOWY DO TRENINGU Z DZIECKIEM?

JAK PRZYGOTOWAĆ WÓZEK BIEGOWY DO TRENINGU Z DZIECKIEM?

JAK PRZYGOTOWAĆ WÓZEK BIEGOWY DO TRENINGU Z DZIECKIEM?

Jak już zapewne wiecie, aby w pełni cieszyć się treningiem, w którym uczestniczy także Wasza pociecha, warto zaopatrzyć się w naprawdę dobry sprzęt. W zależności od tego, jakie macie oczekiwania i potrzeby taki sprzęt powinniście dobrać. Jak to zrobić pisaliśmy w ostatnim artykule pt. JAKI WÓZEK DO BIEGANIA Z DZIECKIEM. Jeśli jeszcze nie czytaliście to zerknijcie szybko i przechodzimy do następnego tematu dotyczącego tego, jak przygotować wózek do biegania. Myślę, że nic odkrywczego Wam nie przekażemy, jednak dla obopólnego spokoju co nieco przypomnimy.

Pasy bezpieczeństwa

Jesteście gotowi na trening? A więc zapnijcie pasy! Tak dobrze mówię, ponieważ to najważniejszy punkt! Sprawa oczywista a jednak warto przed startem przetestować i sprawdzić przede wszystkim sprawność, po drugie dopasowanie a po trzecie skuteczność. Czyli ocenić czy wszystko działa, czy dziecku jet wygodnie, czy wszystko jest prawidłowo zapięte i czy dziecko nie pozwoli sobie na samowolkę odpinając pasy.

Prawidłowy montaż

Wszystko gra? Super. Cofnijmy się do początku i ogarnijmy w całym skupieniu montaż sprzętu. Jeśli jeszcze go nie używaliście to zdecydowanie warto po złożeniu konstrukcji przetestować wózek czy aby napewno wszystko co miało kliknąć - kliknęło. Weszło na swoje miejsce itp. Zanim pobiegniesz przejdź się na spacer, sprawdź czy koło przednie spełnia swoją funkcję i czy prawidłowo się blokuje. Warto także zwrócić uwagę na symetrię i czy wózek puszczony samopas i nie skręca widocznie w którąś stronę.

Hamulce

A gdy biegniecie, ważne są także hamulce! Bez nich ani rusz. Mowa nie tylko o hamulcach postojowych, ale także o ręcznym, umieszczonym na kierownicy. Koniecznie ostro przetestujcie je zanim rozpędzicie się z dzieckiem. Czołówka z pieszym lub chociażby z psiakiem nie wchodzi w grę. Wyhamowanie w odpowiednim momencie polegając jedynie na sile swojego ciała nie jest zwyczajnie możliwe. Sprawny hamulec ręczny (pulsacyjny) to podstawa!

Dodatkowe akcesoria

Jak wiadomo, z dzieckiem trzeba być przygotowanym na wszystko. Warto zapewnić mu przekąskę, rozrywkę, i odpowiednią temperaturę. Tym bardziej, jeśli wiecie, że wybierzecie się na trening prawie w każdych warunkach pogodowych. Dobre wózki biegowe, takie jak np. Thule posiadają dodatkowe elementy do wyposażenia, które przygotują Was na każdą sytuacje. Aby zapewnić maluchowi przekąski lub rozrywkę, dobrze jest dokupić specjalną konsolę lub tackę, w której umieścicie najpotrzebniejsze akcesoria dla pociechy. W przypadku zapewnienia dziecku odpowiedniej temperatury, warto pomyśleć o śpiworku, który powinien być dopasowany do wózka i dostosowany otworami do pasów. W taki sposób macie pewność, że dziecko będzie zabezpieczone w 100% a Wy nie musicie martwić się spadającym kocykiem.

Ciśnienie w kołach

Dobrze napompowane koła! Tak dobrze czytacie! Prawa fizyki są bardzo proste! Aby wózek współpracował i możliwe najlżej puchł się podczas biegania (szczególnie pod górkę) należy dobrze napompować koła. Jak napompować koła? Każdy wózek posiada wentyl samochodowy, dlatego uniwersalna pompka lub kompresor na stacji paliw, w kilka sekund naładuje koła powietrzem. Niczego więcej nie potrzeba, aby cieszyć się dobrym treningiem w towarzystwie malucha!

Czy przygotowanie wózka do biegania jest skomplikowane? Jak sami widzicie, nie! Dzisiejsze wózki są tworzone z myślą o wygodzie, funkcjonalności i minimalizmie. Szybko i wygodnie dla tych, którzy pragną skupić się na treningach z dzieckiem u boku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl