Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta        Wysyłka w 24h 

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

FOTELIK ROWEROWY PRZEDNI CZY TYLNI?

FOTELIK ROWEROWY PRZEDNI CZY TYLNI?

FOTELIK ROWEROWY PRZEDNI CZY TYLNI?

Każda forma spędzania czasu z dzieckiem jest dobra, ale najlepsza jest ta aktywna! Wspólne spacery, zabawy czy wycieczki to idealne sposoby na poprawę samopoczucia, dotlenienie organizmu oraz integrację z dzieckiem. Dzisiaj zatrzymamy się przy wycieczkach rowerowych wraz z dziećmi. Wiemy już, że dopóki dziecko samodzielnie nie zacznie korzystać z rowerka, mamy do dyspozycji dwie opcje przewożenia; przyczepka rowerowa oraz fotelik rowerowy.

Skupimy się zatem na drugim wariancie i sprawdzimy jaki fotelik będzie najlepszym rozwiązaniem; fotelik przedni czy fotelik rowerowy na bagażnik? Wybór odpowiedniego fotelika jest kluczowy i to od tej decyzji w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i komfort malucha podczas wycieczki.

 

Fotelik przedni

Fotelik przedni jest dość nowym odkryciem ostatnich lat. Oznacza, że fotelik usytuowany jest na przedniej ramie, co całkowicie zwiększa perspektywę pasażera. Nie tylko taki fotelik wpływa na komfort podróży ale także na bezpieczeństwo i na lepszy kontakt z rodzicem. Czy fotelik rowerowy przedni jest bezpieczny? Zdecydowanie TAK! Współczesne siedzonka tego typu zostały wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze elementy, które całkowicie maksymalizują bezpieczeństwo. Nie zabraknie przy nich pasów, klamr zabezpieczających, których dziecko nie jest w stanie samodzielnie odpiąć czy wygodnych uchwytów na nogi. Cała konstrukcja ma nie tylko przewieźć dziecko z miejsca na miejsce, ale sprawić, że ta przejażdżka będzie wygodna i co więcej, zadba o prawidłową postawę siedzącego nie obciążając jego kręgosłupa. Należy pamiętać, że dopuszczalna waga dziecka przewożonego w foteliku wynosi 15 kg, jednak są modele, których norma wskazuje wagę do 23 kg jak np. WeeRide Cangaroo Safe Front Deluxe (EUR)

Fotelik tylny

Drugi rodzaj, o którym wspominaliśmy to fotelik tylny, najbardziej popularny i dobrze  wszystkim znany. Na szczęście, dzisiejsze modele różnią się od tych, które sprzedawane były jakiś czas temu. Różnice, które możemy zauważyć, to przede wszystkim montaż (temat ten omówimy w następnym artykule), który w swej innowacyjności zwiększa amortyzację podczas jazdy co zdecydowanie wycisza wstrząsy dbając tym samym o kręgosłup i prawidłową postawę dziecka. Foteliki tylne maj wiele zalet chociażby możliwość odchylenia siedziska nawet o 20 stopni jak w przypadku fotelika Thule Ride Along. Jest to bardzo fajne rozwiązanie jeśli chodzi o długie wycieczki rowerowe, podczas których maluch ma ochotę na drzemkę. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, tak samo jak w przypadku fotelika przedniego, oferowane jest na najwyższym poziomie.  Każdy tylni fotelik wyposażony jest także w światełka odblaskowe.


Który wybrać?

Który zatem wybrać? Na jaki się zdecydować? Jak sami możecie wywnioskować, fotelik przedni pozawala dziecku widzieć więcej podczas podróży, ma większe okno na świat i lepszy kontakt z rodzicem. Natomiast foteliki tylne są dodatkowo amortyzowane i w niektórych modelach mają możliwość odchylenia siedziska do tyłu. Foteliki na bagażniku przeznaczone są do przewożenia dzieci starszych i cięższych najczęściej do 6 roku życia. W foteliku przednim możemy usadzić maluszka, nad którym chcemy mieć jeszcze wiekszą kontrolę.

W grę wchodzi także posiadanie zarówno fotelika przedniego jak i tylnego. To dobra opcja dla rodzica, który chce przewozić dwójkę dzieci jednocześnie.

Jakikolwiek fotelik wybierzecie, możecie mieć całkowitą pewność, że wasze wycieczki rowerowe będą w 100% bezpieczne, wygodne i komfortowe zarówno dla maluszka jak i dla Was.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl