Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

WEERIDE CO PILOT – NA JESIENNE WYCIECZKI ROWEROWE CAŁĄ RODZINĄ!

276.jpg

Jesień to urocza pora roku. Pomimo deszczowych, pochmurnych dni, które ostatnio nawiedziły nasz kraj, nie tracimy zapału i energii do aktywnych zajęć – a pogoda z dnia na dzień ma być coraz lepsza. Mówimy: nie! jesiennej nudzie – i o ile nie pada, jedziemy na rowery. Jesienna przejażdżka rekreacyjna, całą rodziną, z dziećmi transportowanymi za pomocą Werride Co Pilot ma dla nas kilka ważnych zalet. Oto one:

Jesienią na rower do parku!

Przede wszystkim, jesień to piękna pora roku. Przejażdżka na rowerze z całą rodziną, na przykład po parku to wykonywanie pewnej aktywności fizycznej, co już jest zaletą -jednak dosyć oczywistą. Kolejny plus – spędzanie czasu z rodziną. Organizowanie rodzinnego czasu to aspekt życia, którego nigdy nie powinniśmy zaniedbać – a im aktywniej, tym lepiej. Trzecia zaleta: piękne widoki. Mogłoby się wydawać to przesadzone, jednak natura potrafi wywoływać niesamowite wrażenia – zwłaszcza jesienią (piękne kolorowe liście, kasztany itd., stanowić będą nie lada atrakcję dla dziecka). Jeżeli niedaleko od naszego miejsca zamieszkania znajduje się las lub park leśny – a nawet jeśli znajduje się daleko – warto się tam wybrać. Tu właśnie wyraźnie ukazuje się zaleta rowerku Weeride Co Pilot – jeżeli chcemy zaplanować dłuższą trasę, a nasze dziecko co prawda umie już jeździć na rowerze ale po pierwsze, tak długiej trasy nie jest w stanie pokonać; po drugie, nawet jeżeli jest w stanie pokonać dłuższą trasę, z pewnością będzie nas mocno spowalniać – rowerek doczepiany sprawdzi się w takich sytuacjach idealnie. Dlaczego? Otóż na takim rowerku dziecko samo decyduje czy chce pedałować. Jeżeli będzie pedałować, ale po pewnym czasie się zmęczy – może po prostu przestać – nieruchome pedały rowerka doczepianego, nie mają żadnego wpływu na płynność jazdy rodzica (podobnie jak obracanie pedałów do tyłu). Z kolei, dziecko, kiedy pedałuje do przodu pomaga nieco rodzicowi – jest to przydatne zwłaszcza przy podjazdach pod górę.

Wracając do zalet jazdy po pakach leśnych, tudzież lasach jesienią. Takie wycieczki rowerowe z dziećmi można urozmaicić różnymi atrakcjami – na przykład, można zrobić chwilę przerwy na zbieranie kasztanów, żołędzi czy też pięknych liści jesiennych, które następnie można ususzyć i wykonać zielnik – kiedy deszczowy dzień nie pozwoli na rowerową wycieczkę. Tu z kolei ukazuje się minus rowerka doczepianego – nie pojedziemy nim kiedy pada. Inaczej się ma rzecz z przyczepką do roweru dla dziecka – jej konstrukcja oraz dodatkowa folia przeciwdeszczowa uchronią dziecko przed deszczem, warto wziąć jednak pod uwagę, że przyczepki są droższe od rowerka doczepianego. Jeżeli zamierzamy jeździć rekreacyjnie, na przykład co weekend, rowerek doczepiany Weeride Co Pilot doskonale się tutaj sprawdzi – zwłaszcza dla starszych dzieci.

Weeride Co Pilot – kilka słów o samym modelu

Omawiany w niniejszym artykule model rowerka doczepianego przewidziany jest dla dziecka w wieku 4- 9 lat. Może z niego korzystać dziecko, które potrafi już samodzielnie jeździć na rowerze, ale (jak wspominaliśmy) dłuższe trasy są dla niego nie do pokonania, lub dziecko, które przygotowuje się do nauki samodzielnej jazdy na rowerze. Przejażdżka na rowerku doczepianym uczy stabilizacji i równowagi, a nie musimy obawiać się, że rowerek odepnie się od roweru rodzica – gwarantuje to opatentowany system Sync Link Pivot. Zaletą jest też to, że rowerek można dopiąć do każdego modelu roweru dla dorosłej osoby – trekkingowego, crossowego, miejskiego, górskiego i innych. Dorosła osoba nadaje tempo wyprawie – jeżeli rodzice chcą jechać szybciej, nie sprawi to kłopotu dziecku siedzącemu na rowerku. Gdyby nie nadążało z pedałowaniem, może po prostu zaprzestać tej czynności. Wysokość siodełka w rowerku tak jak w zwykłym rowerze, można regulować - podobnie jak wysokość kierownicy. Rowerek doczepiany spokojnie posłuży kilka lat. Łatwe i szybkie składanie oraz rozkładanie rowerka powoduje, że nie trzeba poświęcać mnóstwo czasu, na przygotowanie do jazdy czy też jej zakończenie. Złożony rowerek Weeride Co pilot nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku ( a na pewno o wiele mniej niż przyczepka) wobec czego można spokojnie zabrać go ze sobą np.. na wakacje.

Innym plusem, wartym uwagi jest to, że transportując dziecko za pomocą rowerka doczepianego jesteśmy w stanie jeździć nawet po bardzo wąskich ścieżkach leśnych, co nie jest możliwe przy korzystaniu z przyczepki czy nawet fotelika.

Jak widać Weeride Co Pilot – mimo że jest to bazowy model i tak spełnia oczekiwania wymagających rodziców. Jest to idealny sprzęt na leśne wycieczki rowerowe całą rodziną. Jedyny mankament – w porównaniu do przyczepki jest to, że dziecko jest narażone na deszcz czy wiatr. Z drugiej jednak strony, mówimy tu już o przynajmniej 4letnim dziecku, które z pewnością jet już nieco odporniejsze od półrocznego maluszka. Gdyby byli Państwo zainteresowani zakupem rowerka doczepianego, a chcieli jeszcze o cokolwiek zapytać – zapraszamy do kontaktu, zawsze staramy się odpowiadać w miarę możliwości jak najszybciej. Zapraszamy również do zapoznania z artykułem, w którym porównujemy kolejne modele rowerków doczepianych marki Weeride: KTÓRY ROWEREK DOCZEPIANY WYBRAĆ?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl