Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

TRENING PERSONALNY CZY JOGGING – PLUSY I MINUSY

262.jpg

MAMA W FORMIE – MOŻLIWOŚCI

Mama, która zajmuje się wychowaniem dzieci, a jednocześnie ma ambicję by zostać fit mamą i wykonywać ćwiczenia regularnie, zasługuje na podziw. Wspomnieliśmy już, że dzięki współczesnym udogodnieniom nie jest to trudne, jednakże konieczna jest też pewna dawka dyscypliny i samozaparcia. Nie zawsze mama będzie mogła zostawić dziecko pod opieką innej osoby – niejednokrotnie maluszek będzie uczestnikiem treningu mamy. Jak połączyć pilnowanie dziecka i trening?

Między innymi może wybrać zajęcia fitness, takie jak np.; pilates czy joga, które wzmacniają mięśnie, ujędrniają całe ciało – ośrodki fitness oferują wiele zajęć, na których można się pojawić z maluszkami – i dzieci również są angażowane w ćwiczenia z mamą, lub organizowany jest kącik dla dzieci, w którym mogą spędzić czas treningu mamy pod okiem opiekunki. Mocno zdyscyplinowane i zmotywowane mamy mogą pokusić się o ćwiczenia w domu. Z maluszkiem można również chodzić na basen. Kolejnym pomysłem jest jogging – dziecko można położyć do wózka specjalnie do tego przystosowanego. Niejednokrotnie aktywne mamy decydują się też na trening personalny. Właśnie te dwie formy aktywności opisujemy poniżej.

JOGGING Z DZIECKIEM

Taki trening będzie wyglądał zapewne całkiem inaczej, niż gdyby pójść pobiegać samej – trzeba mieć na uwadze, że z dziećmi bywa różnie – może zacząć płakać, trzeba będzie je nakarmić, przewinąć itd. Jednakże rodzice, którzy korzystają z wózków do biegania wypowiadają się o nich bardzo pozytywnie – dzieci szybko się przyzwyczajają i zasypiają podczas treningu rodzica.

Jogging

Mocnym plusem joggingu z dziećmi jest to, że taką formę aktywności można uprawiać całą rodziną – mama i tata biegający z wózkiem po parku to wcale nie tak rzadki widok. Bieganie przynosi wiele korzyści. Jogging to sport na świeżym powietrzu, a zatem podnosimy odporność na różne choroby. Ćwiczymy kondycję, poprawia nam się samopoczucie i możemy efektywnie spędzić czas.

 

Koszt joggingu jest niewielki. W porównaniu z kosztem treningu personalnego czy nawet treningu w ośrodku fitness na zajęciach grupowych cena joggera nie jest wysoka. Wato wziąć pod uwagę, że wózek biegowy kupuje się jeden raz. Istnieją również modele dwuosobowe, więc jeżeli aktywna mama planuje kolejne dziecko, może od razu nabyć model dla dwójki dzieci i tymczasowo wozić jednego maluszka (sprawdź między innymi model wózka do biegania Thule Glide). Wracając do kosztów za trening personalny czy uczęszczanie na zajęcia grupowe płaci się regularnie najczęściej co miesiąc. Kilka miesięcy tego rodzaju treningów, to już jest koszt jednego wózka, a dobrze dobrany, solidny jogger posłuży aktywnym rodzicom przez długie lata. Kiedy dzieci już wyrosną, można odzyskać część pieniędzy sprzedając wózek jako używany.

 

Jeszcze jedną zaletą, o której warto wspomnieć jest to, że jogger można schować do bagażnika, dzięki czemu można kontynuować treningi podczas wakacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl