Szukaj

Thule Cross i Thule Sport - różnice przyczepek rowerowych

H, 2 styczeń 2020
Thule Cross i Thule Sport - różnice przyczepek rowerowych

Poniżej znajdziecie krótkie porównanie popularnych modeli przyczepek rowerowych firmy Thule - Thule Chariot Cross oraz Thule Chariot Sport.
Przyczepki mają wiele wspólnych cech, ale kilka elementów, którymi się różnią przesądza o wyborze, sprawdźcie sami.


THULE Cross 1


Thule Chariot Cross 1


lub model wyższy 

THULE Sport 1

Thule Chariot Sport 1
Budowa "budy" tych przyczepki jest taka sama. Oprócz oczywiście ceny różnią się następującymi elementami:

Wersja przyczepki do biegania Thule Sport została wyposażona w następujące akcesoria (do wersji Cross można je dokupić):

1. Hamulec tarczowy

Thule hamulec tarczowy2. Mocowanie lock Kit - antykradzieżowe

Thule mocowanie lock kit antykradzieżowe3. Wkładka na siedzisko

Thule wkładka na siedziskoJedyną rzeczą, którą wersja Thule Chariot Sport ma a wersji Thule Chariot Cross zmienić/dokupić nie możemy to odpinane okienka z boku przyczepki (zarówno z jednej jak i z drugiej). Okienka odpinane są na zamki, po ich usunięciu zostaje moskitiera.
Ta funkcja sprawdza się wtedy kiedy na dworze jest mocno gorąco a my chcemy w przyczepce zrobić przewiew. Tylko uważajmy aby dziecka nie zawiało!

Każdą przyczepkę możemy kupić w wersji z kołem do biegania (kołem jogger) lub bez tego koła.

Thule Chariot Cross z kołem do biegania

Thule Chariot Sport z kołem do biegania


Dużym plusem tych przyczepek rowerowych w porównaniu do innych producentów to to, że siedzenie/oparcie jest odchylane do tyłu. Nie jest to pozycja płaska (jak w tradycyjnych spacerówkach) ale wg mnie wygodna i komfortowa do snu.

Cena może wydawać się wysoka, jednak jakość wykonania, komfortu jazdy dla malucha i dla rodzica jest ogromna. Przyczepka jest lekka, łatwo się ją składa i nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Amortyzacja świetnie niweluje wstrząsy i możemy ją regulować w zależności od obciążenia przyczepki. Dodatkowo, jeśli będziecie chcieli ją w przyszłości sprzedać to jej wartość bardzo długo utrzymuje się na wysokim poziomie.

Gwarancja na przyczepkę to 2 lata, a na ramę 10 lat.