Szukaj

THULE Cross 2, a Croozer Kid Plus 2 Next Generation - różnice między modelami 2019

H, 21 styczeń 2020
THULE Cross 2, a Croozer Kid Plus 2 Next Generation - różnice między modelami 2019

W 2020 roku Croozer Kid Plus NG został zastąpiony modelem Croozer Kid Keeke 2 oraz Croozer Kid Vaaya 2.


Jedno z często pojawiających się pytań to różnice pomiędzy przyczepką THULE Chariot Cross 2 a Croozer Kid Plus 2 Next Generation i w związku z tym, którą wybrać, która lepsza?
Otóż…. nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale liczymy, że poniższe porównanie pozwoli Wam wybrać odpowiedni model dla Waszej rodziny ;-)

Na czym rodzicom najbardziej zależy przy wyborze przyczepki rowerowej? Lista życzeń zaczyna się od wygody malucha.

Nie będziemy pisać, że jedna i druga są bardzo wygodne, bezpieczne i przestronne ale skupimy się na faktach i liczbach. W poniższych porównaniu skupiliśmy się na wersji przyczepek dwuosobowych ale podobne spostrzeżenia będą się odnosić to wersji dla jednego dziecka.
Więc zaczynamy

Siedzenie

THULE Cross 2 ma regulowane indywidualne oparcie siedzeń. Oznacza to, że kiedy jedno dziecko zaśnie możemy oparcie obniżyć, a drugie może siedzieć wyprostowane i oglądać widoki.
Trzeba tu zaznaczyć, że nie jest to pozycja leżąca, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni w tradycyjnych wózkach, a raczej półleżąca.

Thule Chariot Cross 2
Odchylane siedzenie w Thule Cross


W przyczepce Croozer Kid Plus 2 NG nie ma możliwości regulacji oparć. Przyczepkę tą wyróżniają natomiast siedzenia "kubełkowe" indywidualne dla każdego z dziecka. "Kubełkowe" oznacza, że są podwieszone co daje dodatkową amortyzację podczas jazdy po nierównych terenie.
Przypominają trochę one foteliki samochodowe. Plusem tych fotelików jest to, że każde z dzieci ma swoje wydzielone miejsce siedzenia i drugie przez "przypadek" ;-) nie wpada na drugie.

Siedzenia w Croozer Kid Plus 2

Amortyzacja

Oba modele mają amortyzację różniącą się od siebie technologią.

THULE Cross 2
ma amortyzację piórową, którą możemy sami wyregulować i dostosować ją do obciążenia przyczepki oraz do warunków podłoża po jakim jeździmy.

Amortyzacja w THULE Cross 2


Croozer
natomiast ma amortyzację Sylomer. W przypadku gdy przyczepka jest lekko obciążona, element resorujący Sylomer® pozostaje miękki i bardziej czuły, natomiast gdy przyczepka jest w pełni załadowana, element ten ugina się, przez co staje się twardszy. Nie ma konieczności regulowania jej w zależności od wagi małego pasażera, elementy same dopasowują się do ciężaru.

Amortyzacja Sylomer w Croozer

Co jest w zestawie?

W przyczepce THULE Cross 2 w zestawie producent daje:
- folię przeciwdeszczową i słoneczną
- 2 koła spacerowe
- 1 zaczep
Jest możliwość dokupienia koła do biegania ale jako osobne akcesorium lub przyczepki w naszej ofercie Cross 2 z kołem do biegania.

W Croozer Kid Plus 2 NG mamy:
- folię przeciwdeszczową wbudowaną w przód przyczepki. Jest możliwość dokupienia oddzielnie folie na cały przód przyczepki
- 1 koło spacerowe
- koło jogger
- 2 zaczepy, oznacza to, że jeśli 2 rodziców używa przyczepki to nie trzeba za każdym razem przepinać zaczepu, każdy z rodziców ma go już w swoim rowerze
- światła montowane na rączce, które włączają się o zmroku co powoduje większą widoczność przyczepki i tym samym większe bezpieczeństwo
- mata pod nóżki powoduje łatwiejsze utrzymanie czystości w przyczepce
- poduszka pod głowę - zwiększenie komfortu małego pasażera. Poduszka ma regulowaną wysokość, dzięki czemu można ją dopasować do wzrostu dziecka
- wkładka wentylacyjna - zwiększenie przepływu powietrza

Wymiary

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze przyczepki rowerowej to jej wymiary po złożeniu. Warto przed zakupem sprawdzić czy dany model zmieści się w bagażniku naszego samochodu, jeśli to oczywiście ma dla nas znaczenie.

THULE Cross 2
wymiary po złożeniu:
85,5 x 76 x 37,5 cm

długość x szerokość x wysokość

THULE Cross 2 po złożeniu


Croozer Kid Plus 2 Next Generation wymiary 
po złożeniu:
106 z 86 x 28 cm

długość x szerokość x wysokość

Croozer 2 po złożeniu

Waga

Kolejnym elementem, który może mieć dla nas znaczenie to waga. Jeśli będziemy codziennie wnosić przyczepkę na wysokie piętra to każdy kilogram będzie miał dla nas znaczenie.

THULE Cross 2
waży ok. 14,5 kg

Croozer Kid Plus 2 NG
waży ok. 17 kg

Warto również zwrócić uwagę na szerokość przyczepki vs szerokość drzwi.
Przyczepka THULE Cross 2 zmieści się w przejściu o szerokości 80 cm, natomiast Croozer Kid Plus 2 NG jest troszkę szersza i potrzebuje 90 cm.

Gwarancja 

Choć obie przyczepki należą do jednych z lepszych na rynku, nie należy zapomnieć o gwarancjach jakie daje producent.
Producent THULE daje gwarancje na przyczepki na 2 lata oraz gwarancję na ramę na 10 lat.
Producent Croozer na całą przyczepkę daję gwarancję na 3 lata.

Cena

Choć to ostatni punkt porównania nie oznacza, że najmniej ważny.
Ceny przyczepek w przeciągu roku mogą się zmieniać, czasami pojawiają się promocje więc nie będziemy tu wpisywać dokładnych cen. Możecie je sprawdzić klikając w linki poniżej.
Jednak z pewnością mogę napisać, że przyczepka Croozer Kid Plus 2 NG jest tańsza od przyczepki THULE Cross 2.

https://wozimysie.pl/kategoria/thule-chariot/thule-chariot-cross-2

https://wozimysie.pl/kategoria/croozer/croozer-kid-plus-2-next-generation-2019


Liczę, że artykuł był dla Was pomocny przy wyborze najbardziej odpowiedniej przyczepki dla Waszej rodziny.
Oczywiście jeśli będziecie mieć dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z nami. Zadzwoń do nas tel. 606-495-093 lub napisz hania@wozimysie.pl