Szukaj

THULE CHARIOT: CROSS, LITE CZY SPORT?

H, 4 listopad 2020
THULE CHARIOT: CROSS, LITE CZY SPORT?

Szwedzka firma Thule to jeden z liderów rynku, gdy chodzi o przyczepki rowerowe dla dzieci. Szczególnie dużą popularnością cieszy się seria Chariot, w której znaleźć można wózki, które pozwalają na aż 4 formy rekreacji z maluchem – od spaceru, przez bieg, jazdę na rowerze aż po… biegi narciarskie. Pytanie tylko, którą wybrać?


Dziś pod lupę bierzemy trzy najciekawsze modele: Thule Chariot LiteThule Chariot Cross oraz Thule Chariot Sport w wersji dla jednego dziecka. Co je łączy? Jakie są najważniejsze różnice? Sprawdźmy to.


THULE Sport 1
THULE sport 1


 

THULE Cross 1
THULE Cross 1
THULE Lite 1
THULE Lite 1Thule Chariot: idealne przyczepki dla każdego aktywnego rodzica
Innowacyjność, funkcjonalność, komfort i solidne wykonanie – te cechy opisują wszystkie przyczepki z linii Thule Chariot. Projektanci zatroszczyli się o to, by zaproponować młodym rodzicom kompletny zestaw, który przyniesie szerokie możliwości uprawiania sportu z maluchami. Każdy z modeli należących do tej linii to:

 • 4 formy aktywności (jak obiecuje producent: na 4 pory roku) – każda przyczepka rowerowa Thule Chariot możne zostać wykorzystana jak zwykła spacerówka na spokojne przechadzki – np. po zakupy czy do parku, można z nią również poszaleć z maluchem. Z Thule Chariot pobiegasz, lub w kilka chwil zamienisz go w wygodną i bezpieczną przyczepkę rowerową dla malucha. A jeśli lubisz bardziej „ekstremalne” formy spędzania wolnego czasu – możesz również (dzięki adapterowi do dokupienia) uprawiać biegi narciarskie zimą;
THULE wózek do biegania
THULE wózek do biegania

   

THULE wózek spacerowy
THULE wózek spacerowy


THULE przyczepka rowerowa
THULE przyczepka rowerowa


THULE zestaw ski
THULE zestaw ski
 • prostota składania – każdy model z łatwością złożysz do kompaktowych rozmiarów, co sprawi, że wózek będzie łatwo przechować czy przewieźć,

 • funkcja Click n’Store – dzięki niej możesz komfortowo przechowywać w wózku adaptery rowerowy oraz do biegania – tak, by móc zmieniać funkcję przyczepki już na trasie, tyle razy, ile chcesz,
 • system Thule VersaWing – pozwalający ekspresowo zmienić funkcję przyczepki,
 • regulowana rączka
 • nowoczesne zawieszenie – w modelach Cross i Sport dodatkowo regulowane, dzięki czemu możesz je dopasować do specyfiki terenu, po którym poruszasz się z maluchem
Różnice w zawieszeniu THULE


Lite, Cross czy Sport – czym różnią się te modele?

Oczywiście, nie tylko nazwą oraz ceną. Chodzi przede wszystkim o różnice funkcjonalne i „poziomu zaawansowania”. Różnice można by streścić następująco:

Thule Chariot Lite to najbardziej „podstawowa” wersja przyczepki rowerowej Thule, która idealnie wpisze się w potrzeby okazjonalnie oraz średnio aktywnych rodziców. Pozwala na wykonywanie wszystkich 4 form aktywności (niektórych po dokupieniu odpowiednich adapterów), zapewnia dziecku komfort i bezpieczeństwo, a rodzicowi – wygodę prowadzenia. Jest również najlżejszą spośród wszystkich konstrukcją – waży 11,7 kg i oferuje nośność do 34 kg.

Brakuje jej natomiast typowego bagażnika, który jest w pozostałych modelach. Ma jedynie siatkową kieszeń za siedzeniem pasażera.


Thule Chariot Cross waży o ponad kilogram więcej (12,8 kg), ale w zamian za dodatkową masę zyskujemy dodatkowe funkcje. Przede wszystkim są to: 
● regulacja zawieszenia - opartego o nowoczesne resory piórowe,


● regulowane oparcie siedzenia (można je złożyć/ rozłożyć) jedną ręką,


● więcej miejsca do przechowywania bagaży, które przy korzystaniu z funkcji biegania można „zamienić” na więcej przestrzeni na nogi osoby pchającej.

Bagażnik THULE Cross i Sport


THULE zamykanie bagażnika w wersji Cross i SportThule Chariot Sport to najbardziej zaawansowany model przyczepki, przeznaczony przede wszystkim dla bardzo aktywnych rodziców, którzy zamierzają z maluchem przemierzać długie trasy. Przyczepka, poza dodatkowymi funkcjonalnościami takimi, jak w Thule Chariot Cross oferuje:

ręczne hamulce tarczowe – zapewniają jeszcze lepszą kontrolę, zwłaszcza podczas biegania i na stromej nawierzchni,

 • nowoczesną kabinę Climate Control Cockpit – można z niej wyjmować okna i płynnie regulować osłonę przeciwsłoneczną,
 •  wygodne wyściełanie siedzenia, które można wyjąć i łatwo oczyścić,

  Ten model jest również najcięższy ze wszystkich – waży 14 kg.


  Przypominamy, że powyższe omówienie dotyczy przyczepek rowerowych Thule w wariancie dla 1 dziecka, czyli modeli: Thule Chariot Cross 1, Thule Chariot Lite 1 oraz Thule Chariot Sport 1.
  Który model wybrać? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się. Chętnie podpowiemy!


  Thule - tabela porównania modeli