Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

JOGA PO CIĄŻY – DLACZEGO WARTO?

268.jpg

JOGA WZMACNIA KRĘGOSŁUP I MIĘŚNIE

W ciąży nasze ciało bardzo się zmienia. Podczas dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko przybieramy na wadze i zaczynamy się inaczej poruszać, co nie pozostaje obojętne dla naszego kręgosłupa. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia późniejszych dolegliwości, warto jak najwcześniej zacząć ćwiczenia, które mają na celu utrzymanie odpowiedniej postawy i wzmocnienie tych partii ciała, które są szczególnie narażone.

Kręgosłup poddawany jest wzmożonej eksploatacji nie tylko w czasie ciąży, ale także po porodzie. Podczas podnoszenia dziecka, karmienia lub trzymania na rękach nasze plecy codziennie poddawane są niemałej gimnastyce. W tym intensywnym okresie niezwykle pomocne może okazać się praktykowanie jogi, podczas której nauczymy się jak prawidłowo ustawić swoje ciało, żeby wyprostować kręgosłup i tym samym go odciążyć.

joga

Joga po ciąży nie tylko przyniesie naszemu kręgosłupowi ulgę, ale także poprawi jego ukrwienie i wzmocni system nerwowy. Po pewnym czasie w utrzymaniu odpowiedniej postawy pomogą nam także mięśnie, dzięki którym nasze plecy będą jeszcze mocniejsze. Docenimy to, gdy nasza pociecha podrośnie i noszenie jej na rękach będzie się wiązało z coraz większym wysiłkiem.

 

REGULARNE ĆWICZENIA POMAGAJĄ W UTRACIE ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW

Dla wielu młodych mam dużym problemem jest powrót do dawnej sylwetki po ciąży. Dodatkowe kilogramy nie tylko sprawiają, że ciężej nam jest się poruszać, ale także niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Chociaż joga w większości skupia się na przywróceniu równowagi fizycznej i psychicznej, jej „efektem ubocznym” jest szczupła i ładnie wyrzeźbiona sylwetka. Regularne ćwiczenia przyspieszają metabolizm, dzięki czemu zmniejsza się nam apetyt i kontrolowanie wagi staje się dużo łatwiejsze.

Usprawnienie ciała poprzez wzmocnienie jego słabych części i rozciągnięcie partii, które dotychczas były zablokowane sprawia, że zwiększa się obszar mięśni współpracujących z naszym ciałem. Dzięki temu zaczynają topnieć zapasy tłuszczu w miejscach, które wcześniej były nieaktywne. Przyrost masy mięśniowej dodatkowo podnosi przemianę materii i korzystnie wpływa na spalanie kalorii. Joga po ciąży wzmocni, wydłuży i uelastyczni nasze mięśnie, efektywnie modelując sylwetkę. Regularnie ćwicząc sprawimy, że nasze ciało z tygodnia na tydzień będzie stawało się coraz smuklejsze.

Joga po ciąży korzystnie wpływa na nasze samopoczucie

Narodziny dziecka są ogromnym wydarzeniem w naszym życiu. Młode mamy pochłonięte nową rolą, w jakiej się znalazły często zapominają o własnych potrzebach, które w natłoku obowiązków schodzą na dalszy plan. Zadowolona mama to szczęśliwe dziecko, dlatego warto wygospodarować w ciągu dnia przynajmniej chwilę na ćwiczenie jogi, która nie tylko pozytywnie wpływa na nasze ciało, ale przede wszystkim pozwoli nam się wyciszyć i utrzymać wewnętrzną równowagę.

ćwiczenia po ciąży

Joga po ciąży korzystnie wpływa na autonomiczny układ nerwowy, który odpowiedzialny jest za nasze samopoczucie. Regularne ćwiczenia w połączeniu z technikami relaksacyjno-oddechowymi pomogą zapewnić młodej mamie równowagę emocjonalną i pozwolą uporać się z codzienną dawką stresów. Dzięki pracy nad własną świadomością, duchowością oraz koncentracją osiągniemy poziom całkowitego wyciszenia, uspokoimy nasze nerwy i rozbiegane myśli, przez chwilę uważniej wsłuchując się we własne potrzeby.

 

Joga nie tylko wzmocni nasz kręgosłup i mięśnie, pomoże w odzyskaniu sylwetki sprzed ciąży i sprawi, że poczujemy się szczęśliwsze i bardziej zrelaksowane. Korzyści z uprawiania tej formy aktywności jest znacznie więcej. Ćwiczenia możemy zacząć wykonywać już pierwszego dnia po porodzie i w zależności od naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego stopniowo zwiększać ich zakres. Jeśli nie jesteśmy pewne, które z pozycji możemy wykonywać, a z których póki co lepiej jest zrezygnować, warto zasięgnąć fachowej opinii i znaleźć doświadczonego trenera, który dobierze dla nas optymalny sposób treningu lub zapytać lekarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl