Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Jaki wózek do biegania z dzieckiem?

Jaki wózek do biegania z dzieckiem?

JAKI WÓZEK DO BIEGANIA Z DZIECKIEM?

Wspólny czas z dzieckiem to nie tylko gry i zabawy w pokoju czy spokojne spacery po parku. To również aktywność fizyczna tj. bieganie, jazda na rowerze czy rolkach, w towarzystwie malucha. Dla zapalonych biegaczy, czy rowerzystów regularne i intensywne treningi nie muszą się zakończyć wraz z powiększeniem rodziny. Możliwości jakie stwarzają nam producenci wózków do biegania oraz przyczepek rowerowych, dają dużo większą swobodę i wolność w podejmowaniu nowych wyzwań, bez ograniczeń. Planując kontynuacje dotychczasowej aktywności, warto pomyśleć o sprzęcie, który miałby ułatwić trening z dzieckiem. Na szczęście, wybór jest dość spory. Jak zatem upolować ten jedyny? Czym się kierować, na co postawić, by być w pełni zadowolonym? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, warto pomyśleć o budżecie i funkcjonalności. Czy ma to być sprzęt tylko i wyłącznie do biegania? A może ma spełniać także funkcję jedynego wózka w domu lub planujecie w przyszłości wycieczki rowerowe? Temat na pewno warto dobrze przemyśleć, bo jak wiadomo, rynek oferuje bardzo szeroki asortyment, spośród którego chcielibyśmy wyłuskać coś idealnego dla nas.

 

CZY MOŻNA BIEGAĆ Z WÓZKIEM SPACEROWYM?

Zastanawiacie się czy jednak nie odpuścić tematu i nie spróbować początkowo z tym co macie? Czyli na "biegowy start" z wózkiem spacerowym? Otóż zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania z jednego powodu. Koła spacerowe stworzone są z myślą o codziennym spacerowaniu, manewrowaniu w wąskich przejściach, prowadzeniu jedną ręką, wysokich progach itp. W każdych warunkach taki wózek musi prowadzić się wyjątkowo lekko i zwinnie dzięki skrętnym kółkom. Nawet w przypadku, gdy spacerówka ma jedno kółko z przodu, a nie dwa, nie jest ono na tyle stabilne, by móc biegać. Bieganie z wózkiem spacerowym nie jest ani bezpieczne ani stabilne, ponieważ koła w nich nie są przystosowane do biegania ani funkcją ani swą budową.

Zatem jakie cechy powinien posiadać wózek do biegania? Zdecydowanie sztywne koło! Jeśli takie nie jest, powinno mieć możliwość blokady. Takie koło zapewni stabilność, dobrą przyczepność i pozwoli biec prosto przed siebie.


Podział ze względu na funkcjonalność!

Wiemy już, że dobry sprzęt do biegania powinien posiadać sztywne koło przednie. Jakich jeszcze elementów nie może zabraknąć w wózku do biegania?

  • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa!
  • 3 koła, w tym jedno z możliwością blokady!
  • Hamulec ręczny pulsacyjny!
  • Pasek na nadgarstek!

To standard i znajdziemy go w każdym wózku przeznaczonym do biegania, ale nie tylko. Te cechy posiadają także wózki wielofunkcyjne, 2w1 czy przyczepki rowerowe. Poznajmy wszystkie opcje!

1. Wózki tylko do biegania

To rodzaj wózka służący tylko do uprawiania joggingu, nawet dla profesjonalistów! Posiada duże, sztywne koła, często dość wąskie i bez możliwości blokowania czy odblokowywania. Przykładem jest THULE GLIDE 2 JET. Taki wózek nadaje się także na trudniejsze i bardziej wymagające trasy. Sprzęt idealny do intensywnych treningów z dzieckiem i wspólnych maratonów! 


2. Wózki 2w1

To opcja dla tych, którzy chcieliby zainwestować w jeden rodzaj wózka i załatwić przy tym dwie sprawy. Biegać i używać na codzień. Takie wózki mają zarówno dużą skrętność i zwrotność (dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba często wykonywać manewry) jak i możliwość całkowitej blokady, która zamienia wózek w jogger. Co więcej, do takiego wózka można zamontować gondolę i służy nam praktycznie w każdej chwili; od narodzin po maraton! Da się? Jasne! Zobacz wózki 2w1 jakie mamy w ofercie.

3. Przyczepka rowerowa

To jest kombajn! Maszyna do zadań specjalnych. Niania, usypiacz, uatrakcyjniacz czasu, trener personalny, i co tylko nam się zamarzy. Z przyczepką możemy nie tylko jeździć na rowerze w sposób rekreacyjny, ale również jeździć na rowerze praktycznie o każdej porze roku, wszędzie tam gdzie potrzebujemy a następnie szybko zamienić na spacerówkę i ruszyć na zakupy po galerii. To oczywiście nie wszystkie zalety bo przyczepka umożliwia także jazdę na rolkach, nartach, uprawianie nordic walkingu no i oczywiście bieganie! Jest przestronna, wygodna dla dziecka i wielofunkcyjna dla rodzica. Po zakupie hamaczka może być także jedynym wózkiem w domu! Przeczytaj nasz wpis o przyczepkach idealnych do biegania.


Jak wybrać ten jedyny, idealny wózek?

Wszystko zależy od Twojego budżetu i przeznaczenia. Być może trenujesz regularnie i intensywnie, a także planujesz ćwiczyć z dzieckiem, więc pragniesz mieć specjalistyczny wózek, niczym buty, tylko do biegania? Wybór będzie prosty.

A może biegasz, trenujesz dla lepszej kondycji, ale nie chcesz zbyt obciążać budżetu inwestując w dwa wózki? W tym przypadku droga również nie wydaje się być kręta. Ostatnia opcja czyli przyczepka to sprzęt dla tych, którzy oprócz użytkowania codziennego i biegania, uwielbiają jeździć na rowerze, na rolkach i marzą by przyczepka towarzysza im praktycznie każdego dnia, otwierając nowe możliwości spędzania aktywnie czasu wraz z dziećmi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl