Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

JAK WPAJAĆ DZIECIOM AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ?

274.jpg

Najprostszą metodą na uczenie dzieci zdrowych nawyków jest po prostu bycie aktywnym rodzicem! Nie zmusimy dziecka, by poszło pobiegać z kolegami na dwór, jeżeli sami po pracy głównie spędzamy czas w domu. Dzieci bardzo chętnie naśladują rodziców. Wniosek jest prosty: jeżeli rodzice są aktywni – biegają, jeżdżą na rowerze, chodzą na ćwiczenia, ćwiczą w domu itp. - dziecko również będzie chciało brać w tym udział. Bardzo dobrym pomysłem jest angażowanie dzieci w swoje zajęcia fizyczne. Jeżeli dzieci są już nieco starsze – wspólny wypad na rowerowy to przyjemny sposób na aktywność i rozrywkę. Jednak dzieci można angażować już od najmłodszych chwil – co prawda niemowlęta nie mogą wiele zrobić, ale mogą towarzyszyć nam w naszych treningach.

Jak połączyć aktywność fizyczną z opieką nad niemowlęciem?

Nie wszyscy rodzice mają możliwość zostawienia dziecka komuś bliskiemu, czy zatrudnienia dodatkowej opieki nad dzieckiem, na czas wykonywania treningów. Można jednak trening zorganizować tak, aby dziecko mogło w nim uczestniczyć – biernie lub aktywnie. Coraz więcej ośrodków fitness organizuje zajęcia dla mam z dziećmi. W trakcie zajęć można wykonywać ćwiczenia z dziećmi, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla młodych mam.

Innym sposobem jest bieganie oraz jazda na rowerze, a dziecko może nam towarzyszyć, jeżeli wykorzystamy do tego wózek do biegania lub przyczepkę rowerową.

W przyczepce rowerowej dziecko możemy przewozić już od 1 miesiąca życia, pod warunkiem, że dokonamy zakupu specjalnego hamaczka dla niemowląt.

 

Przyczepka do roweru dla dzieci jest o tyle dobrym wyborem, że daje wiele możliwości. W zależności od modelu, na który się zdecydujemy, w przyczepce możemy przewozić jedno lub dwójkę dzieci, znajdzie się też sporo miejsca na dodatkowe bagaże. Dodatkowe obciążenie dla nas jako rodziców biegających czy jeżdżących na rowerze, można potraktować jako wyzwanie. Zawsze można zdecydować się na lżejszą przyczepką, jaką jest na przykład Burley Bee; można też zdecydować się na któryś z lżejszych modeli wózków do biegania.

Przyczepka jednak daje o wiele więcej możliwości, pod kątem różnorodności sportów, jakie rodzice mogą z nią uprawiać – ta kwestia również zależy od modelu, na który się zdecydujemy – te najlepsze (Thule Chariot Sport 2) pozwalają na bieganie, jazdę na rowerze, jazdę na rolkach, jazdę na nartach biegowych, a także po prostu na zwykły spacer.

Dziecko, w okresie niemowlęcym nie potrafi zrozumieć, co robi rodzic, jednak najważniejsze jest to, że od najmłodszych chwil dajemy dziecku dobry przykład. Można to porównać do przekonań, według których warto, na przykład, czytać dziecku, kiedy jest jeszcze w brzuszku u mamusi (czy też śpiewać, grać itp.). Podobnie jest ze sportem – warto ćwiczyć zarówno przed porodem; jak i po – robimy to dla siebie i dla dziecka.

Aktywność ze starszym dzieckiem

Im dziecko będzie starsze, tym bardziej można je angażować. Istnieją przyczepki rowerowe dla dzieci, które pozwalają na aktywne uczestnictwo dziecka w treningu. Oczywiście mowa tu już o nieco starszych dzieciach. Jako przykład możemy podać przyczepkę Weehoo i-Go Turbo – jest to urządzenie, które doczepia się do roweru rodzica. Dziecko natomiast, umieszczone w wygodnym i bezpiecznym foteliku, przypięte pasami, może również pedałować, wspomagając rodzica, a kiedy się zmęczy – może po prostu przestać pedałować, co nie wpłynie na płynność jazdy rodzica.

Przyczepka Weehoo i-Go Turbo

 

Innym rozwiązaniem będzie WeeRide Co Pilot – rowerek doczepiany, stworzony z myślą o dziecku 4- 9 lat. Rowerek doczepiany jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci uczących się samodzielnej jazdy na rowerze. Ponadto jest też dobrym wyborem dla aktywnych rodziców, lubiących przemierzać dłuższe trasy. I w tym przypadku dziecko może uczestniczyć w jeździe – pedałując wraz z rodzicem; a gdy się już zmęczy, może po prostu przestać pedałować – również tutaj w żaden sposób nie wpłynie to na płynność jazdy rodzica.

Rower doczepiany Weeride Co Pilot

Podsumowując – warto dbać o zdrowe nawyki u dziecka już od jego pierwszych chwil, poprzez dawanie przykładu samym sobą – dotyczy to zarówno aktywności fizycznej, jak i pozostałych obszarów życia – czy to odpowiedniej żywności, czy nauki wypełniania obowiązków i praktycznie wszystkiego, co związane jest z wychowaniem dzieci. Według nas – warto postawić na rodzinne spędzanie czasu w sposób aktywny – płyną z tego korzyści dla rodziców oraz dla dzieci.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl