Kategorie blog
Jak bezpiecznie przewozić dziecko w przyczepce? Od narodzin do starszaka.
472.jpg

Przez pierwsze miesiące życia można przewozić dziecko w przyczepce ale najlepiej w formie wózka nie przyczepki rowerowej. Na wyprawy rowerowe lepiej poczekać aż dziecko podrośnie i kręgosłup będzie bardziej sztywny. Wiek dziecka to kwestia indywidualna bo takie umiejętności dzieci zdobywają w różnym wieku.

Hamaki dla niemowląt

Wg producentów można przewozić dziecko już od pierwszego miesiąca życia pod warunkiem dokupienia odpowiedniego hamaka. Większość producentów ma dedykowane hamaki do konkretnych modeli, są oni w tym względzie bardzo ostrożni i niektórzy polecają jazdę z maluchem w przyczepce rowerowej wtedy, kiedy już samodzielnie siedzi.

W naszej ofercie znajdują się hamaczki do każdej przyczepki, ich podstawową różnicą jest sposób montażu.

Hamak/wkładka Weber oraz hamak Weber regulowany to jedyne hamaczki, które możemy zamontować w prawie każdej przyczepce, dzięki mocowaniu na trzech taśmach. My polecamy je szczególnie do przyczepek Qeridoo.

Wkładka dla niemowląt Weber

Hamaczek Weber to mniejsza i lżejsza wersja, dedykowana od narodzin do ok. 9 miesiąca życia (do 9kg). Ergonomiczne siedzisko jest pokryte wyściółką – New Line Comfort, która składa się z wysokiej jakości materiałów ekologicznych. Materiał można zdejmować i prać w pralce.

W naszej ofercie dostępne są również hamaczki do przyczepek rowerowych Thule Chariot (Lite, Cross, Sport i Cab) oraz do przyczepek Croozer (hamaczki Baby Seat z możliwością montażu śpiworka), które znajdują się w zakładce AKCESORIA.

Hamaczek dla niemowląt THULE

Podróże ze starszakiem

Nasza aktywność może rosnąć wraz z dzieckiem, gdy planujemy podróże z siedzącym maluchem, który ucina sobie drzemki, polecamy zaopatrzyć się w specjalne wkładki zmniejszające siedzisko, podparcia dla małych dzieci lub zagłówki i rogale, tak by główna i postawa naszego dziecka zawsze była bezpieczna i stabilna. Później jest już tylko łatwiej ;)

Zagłówek/podparcie pod głowę
Podparcie dla małych dziecki - THULE
Rogal/zagłówek - podparcie pod główkę

 

Z pewnością podczas jazdy z maluchem i na początku waszej przygody należy wybierać wycieczki krótsze z płaskim podłożem, tak aby na początku nie narażać malucha na zbyt duże wstrząsy.

Tak jak wszystko z małym dzieckiem należy zachować zdrowy rozsądek i dopasować naszą aktywność do potrzeb dziecka.

W razie wątpliwości lub podejrzenia, że nasze dziecko źle znosi podróże w przyczepce- polecamy skontaktować się z fizjoterapeutą, lekarzem ortopedą lub osteopatą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl