Darmowa wysyłka od kwoty 500 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

ĆWICZENIA PO CIĄŻY – BIEGANIE Z WÓZKIEM, WADY I ZALETY

282.jpg

Ćwiczenia po ciąży to temat, który zapewne interesuje każdą aktywną mamę. Opieka nad dzieckiem zajmuje jednak 24h/dobę, zatem trzeba dobrze przemyśleć co i jak chcemy ćwiczyć, by nie kolidowało to z naszymi nowymi obowiązkami. Jednym z podstawowych pytań młodych matek jest: kiedy rozpocząć ćwiczenia po ciąży – niestety na pytanie to nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Ogólnie przyjmuje się, że ćwiczenia można zacząć około 6 tygodni po porodzie. Delikatne ćwiczenia rehabilitacyjne można zacząć wcześniej. Termin rozpoczęcia ćwiczeń po ciąży, ponoć uzależniony jest od aktywności kobiet przed zajściem w ciążę (oraz podczas ciąży), nie jest to jednak reguła. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem. Jeżeli poród odbywał się za pomocą cesarskiego cięcia, rozpoczęcie ćwiczeń (szczególnie ćwiczeń mięśni brzucha) powinno nastąpić nie wcześniej niż po upłynięciu 3 miesięcy.

 

Ćwiczenia po ciąży – bieganie, ale nie tylko!

Bieganie jest jedną z lepszych form ćwiczeń po ciąży, jednak winno być również uzupełnione ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie, w szczególności mięśnie dna macicy (np. pilates; joga). Na szczęście, ośrodki czy kluby fitness w dzisiejszych czasach, oferują zajęcia dla młodych mam, na które można przyjść z maluszkiem. Jeżeli chodzi o samo bieganie, to przynajmniej początkowo, nie powinno odbywać się ono codziennie, tylko co dwa trzy dni. Na początek można zacząć od marszobiegu. Dzięki przeplataniu ćwiczeń wzmacniających mięśnie z bieganiem będzie się nam lżej biegało, a nasze ciało będzie mniej narażone na kontuzję. Najważniejsze jest, by ćwiczenia po ciąży, w tym bieganie, wprowadzać stopniowo – rozumiemy, że młode mamy chcą jak najszybciej wrócić do formy sprzed ciąży, jednak nie kosztem innych spustoszeń w organizmie. Nawet jeżeli zrzucenie kilogramów pozostałych po ciąży, będzie trwało nieco dłużej, warto poczekać, by nie przeciążyć organizmu bądź nie nadwyrężyć mięśni.

 

Bieganie z dzieckiem w wózku – czy warto?

ćwiczenia po ciąży - bieganie z dzieckiem w wózku

 

Bieganie jest korzystną formą sportu dla młodych rodziców, również dlatego, że można to robić wraz z maluszkiem (bądź maluszkami), przy pomocy wózków do biegania. Biegać z wózkiem może i mama i tata – można też biegać razem, dzięki czemu rodzice mogą motywować się wzajemnie do treningów. Należy mieć na uwadze, że bieganie z dzieckiem w wózku to z pewnością nie to samo, co tradycyjny jogging samemu, ze słuchawkami w uszach – i nie ma co tego ukrywać. Na takie treningi trzeba się przygotować także mentalnie. Trzeba być świadomym tego, że chociaż producenci starają się by wózki były jak najlżejsze, a mimo to odpowiadały w dalszym ciągu standardom bezpieczeństwa, to jednak jest to pewien ciężar (wraz z dzieckiem) który trzeba przed sobą pchać w biegu. Można to jednak potraktować jako wyzwanie, a i efekty takich treningów będą lepsze.

 

Podczas biegania z dzieckiem lub dziećmi, ciężko jest zakładać jakieś plany treningowe – dziecko ma swoje potrzeby i trudno byłoby zakładać, że spokojnie przeleży lub prześpi w wózku cały trening. Nieraz trzeba będzie przerwać bieg – dziecko może zacząć płakać, może być głodne itd. To wszystko nie oznacza wcale, że nie warto męczyć się z bieganiem z dzieckiem – jak już wspomnieliśmy wyżej, taki rodzaj joggingu potraktujmy jako wyzwanie. Po jakimś czasie będziemy wiedzieć, jaka pora na trening jest najlepsza dla dziecka, tak by faktycznie mogło ono trening przesypiać. Bieganie z dzieckiem może sprawiać wiele radości. Młodzi, aktywni rodzice, którzy zdecydowali się na taką formę sportu, są bardzo zadowoleni z powziętej decyzji. Z joggerem można uczestniczyć w maratonach, półmaratonach i tym podobnych wydarzeniach sportowych. Taka forma sportu pozwala na poznawanie nowych ludzi (również biegających z dziećmi), nawiązywanie nowych kontaktów, znajomości, być może nawet nowych przyjaźni. Nie wspominając już o tym, że bieganie z dzieckiem w wózku z pewnością pomoże młodej mamie zrzucić kilogramy po ciąży.

 

Bieganie z dzieckiem z pewnością będzie bardziej komfortowe zarówno dla dziecka, jak i dla mamy (czy też taty), jeżeli wybierzemy odpowiedni sprzęt. Ćwiczenia po ciąży to niejednokrotnie twardy orzech do zgryzienia – trudno o motywację, kiedy większość czasu i uwagi pochłania maluszek. Jednak, kiedy odpowiednio przygotujemy się do treningów, będziemy mieli dobry plan, wsparcie bliskich, a także dobrze dobrany wózek biegowy – z pewnością możemy liczyć na sukces. Odnośnie tej ostatniej kwestii – wyboru odpowiedniego joggera – służymy pomocą. Jako biegający rodzice, przetestowaliśmy już niejeden wózek biegowy, mamy spore doświadczenie w temacie, chętnie się nim dzielimy za pomocą artykułów na blogu, czy też filmików na youtubie. Jesteśmy również otwarci na kontakt telefoniczny, mailowy, zachęcamy również do korzystania z naszego live chata– zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl