Darmowa wysyłka od kwoty 1000 zł       Doskonała obsługa klienta       Wszystko w jednym miejscu

17

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Qeridoo Qupa - przyrównanie do przyczepek Sportrex i Kidgoo

Qeridoo Qupa - przyrównanie do przyczepek Sportrex i Kidgoo

W marcu tego roku producent przyczepek rowerowych Qeridoo wypuścił na rynek nowy produkt o dość specyficznej nazwie Qupa. Jest to przyczepka rowerowa, którą zdecydowanie można przypisać zarówno do najtańszych jak i najprostszych konstrukcją modeli. Jak Qupa prezentuje się w stosunki do innych znanych modeli tego producenta? Zobaczcie sami.

QUPA - DLA KOGO?

Na samym początku zaczniemy od tego, dla kogo przeznaczony jest ten model? Według nas, dla mających niezbyt wygórowane wymagania względem takiego sprzętu. Jest to prosta, lekka, bardzo podstawowa i przede wszystkim tania przyczepka. Idealna dla tych, którzy na taki sprzęt chcą przeznaczyć możliwie najniższy budżet ale… nie chcą zwykłego "chińczyka" z pierwszego lepszego dyskontu.

To, co zdecydowanie podnosi jej standard i wyróżnia ją spośród innych tanich modeli, to amortyzacja i możliwość zamontowania hamaczka dla kilkumiesięcznego dziecka. Według nas, te trzy aspekty jakimi są cena, amortyzacja jak i możliwość przewożenia niemowlaków sprawią, że wielu może na poważnie zainteresować się tą przyczepką.

>>> Zobacz model dla 1 dziecka <<<

>>> Zobacz model dla 2 dzieci <<<

QUPA, SPORTREX I KIDGOO - PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Qeridoo Qupa swym wyglądem i kształtem najbardziej przypomina przyczepkę Sportrex. Czy jest identyczna w wyposażeniu i czy coś łączy ją także z modelem Kidgoo? Przyjrzyjmy się jej zatem bardziej szczegółowo - zarówno pod kątem różnic jak i podobieństw.

 

KOLOR

Największą różnicą, widoczną już na pierwszy rzut oka jest kolor. W nowym modelu przeważa szarość, a dodatkowe barwy, takie jak niebieski czy limonka, to tylko delikatny akcent, usytuowany na krawędziach materiału otulającego górną część przyczepki.

W przyczepkach Sportrex przeważa zieleń z dodatkiem szarości, natomiast w Kidgoo możemy wyróżnić dwa kolory; zielony albo szary. Pod tym kątem Qupie bliżej do modelu Kidgoo.

 

WNĘTRZE

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że wszystkie przyczepki są bardzo podobne, jednak materiał w Qupa nieco różni się od materiałów w Kidgoo i Sportrex. Jest on cieńszy i bardziej sztywny, a dodatkowo siedziska nie posiadają regulowanego zagłówka, ani - tak jak w Kidgoo - bocznej ochrony głowy. W tym przypadku, Qupie bliżej do Sportrexa. Warto dodać, że tak jak w siostrzanych przyczepkach, tak i w tej, nie ma możliwości regulacji oparcia.

MATERIAŁ I BAGAŻNIK

Podobnie jak w przypadku siedzisk, materiał wierzchni w przyczepce Qeridoo Qupa jest nieco bardziej sztywny, a co więcej nie jest wzmocniony dodatkową powłoką przeciwdeszczową jak ma to miejsce w Kidgoo.

Atutem jest, że przyczepka także posiada osłonę przeciwdeszczową, przeciwsłoneczną oraz moskitierę. Fason i poszycie jest bardzo podobne do tego, które zastosowano w Sportrexie. 

Jeśli chodzi o okienka Qeridoo Qupa, kształtem są zbliżone do Sportrexa, są krótsze niż w Kidgoo oraz nie posiadają wentylacji, tak jak jest to w obydwu siostrzanych modelach.


Co do bagażnika, jest on prawie identyczny jak w Sportrexie. Jedyną różnicą jest klapa, na której to w przyczepce Sportrex zamontowane są odblaski a kieszeń na klapie ma dodatkową ochronę przeciwdeszczową. W Qupie natomiast odblaski są na samym dole bagażnika (poniżej klapy), a siatkowana kieszeń na samej klapie nie posiada juz ochrony. 

 

MONTAŻ DYSZLA I KOŁO PRZEDNIE

Koło zostało wykonane z twardej pianki, a w środku nie znajdziemy dętki. Jest ono nieco węższe i nie ma możliwości blokady, tak jak jest to w Sportrex i Kidgoo. Sposób montażu i przechowywania dyszla pozostaje ten sam. Proces jest prosty i intuicyjny.

 

HAMULEC I AMORTYZACJA

Hamulec postojowy usytuowany jest dokładnie w tym samym miejscu jak w przyczepce Qeridoo Sportrex - na rączce.

Co do amortyzacji, w Qupie jest ona piórowo-sprężynowa, a więc od sióstr różni się tylko brakiem jej regulacji.

 

FORMY AKTYWNOŚCI I PRZEZNACZENIE

I tutaj kolejna różnica, a mianowicie taka, że przyczepka rowerowa Qupa służy jedynie jako wózek i przyczepka. Nie ma możliwości montażu koła biegowego, ani też zestawu ski.

Choć jest to bardzo prosty i podstawowy model, to dobrą informacją jest to, że można przewozić w niej kilkumiesięczne dzieci, dzięki możliwości zamontowania oryginalnego hamaczka Qeridoo - dokładnie tego samego, co w przyczepkach Sportrex i Kidgoo. 

 

 

Podsumowując, przyczepka Qeridoo Qupa to model zbliżony wizualnie do przyczepki Sportrex, jednak w nieco uproszczonej wersji. Nadal jednak jest wygodna, bezpieczna i dzięki swojej prostej konstrukcji, lżejsza od sióstr. Dla tych, którzy szukają nieskomplikowanej przyczepki zaufanej marki, której kupno nie nadwyręży domowego budżetu, a przy tym będzie wygodna i niesamowicie lekka w użytkowaniu, polecamy właśnie ten model - Qeridoo Qupa.

Chcesz bardziej szczegółowo poznać modele Sportrex i Kidgoo? Zapraszamy do artykułu porównawczego tych właśnie modeli!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl